چهارشنبه 3 بهمن 1397

پرسش و پاسخ دریافت برگه سهام بیمه ملت

 • بازنشستگان محترم چگونه میتواند برگه سهام خود را دریافت کنند؟

  بازنشستگان میتوانند با مراجعه به سایت صندوق و وارد کردن اطلاعات خود گواهی سهام خود راپرینت کنند. ضمناْ انها میتوانند با مراجعه به سایت بیمه ملت نیز نسبت به دریافت برگه سهام خود اقدام کنند.

 • در صورتیکه افراد نتوانند به صورت شخصی برگه سهام خود را پرینت کنند باید از چه طریقی اقدام کنند؟

  در صورتی که افراد نتوانند برگه سهام خود را پرینت کنند میتوانند با مراجعه نمایندگی های اعلام شده بیمه ملت به آدرس http://melat.ir/index.php/sales/namayandegan برگه سهام خود را پرینت کنند. البته همه نمایندگی ها این کار را انجام نمیدهند و فقط نمایندگی هایی که اسم انها در لیست اعلامی است میتوانند این کار را انجام دهند

 • هزینه این کار چقدر است؟

  دریافت برگه سهم از سایت صندوق و همچنین نمایندگی ها بیمه ملت کاملا رایگان است. البته اگر افراد به کافی نت و یا جاهای دیگر جهت پرینت مراجعه کنند هزینه ان بر عهده خود بازنشستگان است

 • لزوم دریافت برگه سهام برای چیست؟

  برگه سهام به عنوان رسید خرید سهام بیمه ملت در اختیار بازنشستگان خواهد بود . بعد از اتمام اقساط(۳۶ماه) و ازاد شدن سهام میتوانند با مراجعه به امور سهام بیمه ملت برگه اصل سهام خود را دریافت کنند . تا آن زمان این گواهی به عنوان سند خرید سهام بیمه نزد آنها باقی خواهد ماند.

 • در طول مدت پرداخت اقساط رابطه بازنشستگان به بیمه چگونه خواهد بود؟

  از زمان تخصیص سهام به کد بازنشستگان محترم(بهمن ماه) سهام به نام بازنشستگان است و در سامانه سپرده گذاری بورس سهام به اسم بازنشستگان ثبت شده است. کلیه سود های احتمالی افزایش سرمایه احتمالی و مزایای سهام برای بازنشستگان است و صندوق بازنشستگی با توجه به قانون تا زمان پایان اقساط فقط سهام را در وثیقه خود دارد. در طول این مدت بازنشستگان قابلیت فروش سهام را ندارند ولی بعد از اتمام اقساط میتوانند ان را در صورت تمایل بفروشند.

 • آیا صندوق میتواند سهام را بفروشد؟

  خیر. صندوق به هیچ وجه نمیتواند سهام را بفروشد و از مزایای ان ( سود و افزایش سرمایه ) استفاده کند. صندوق تنها در مدت پرداخت اقساط سهام را در وثیقه خود دارد.

 • قیمت فروش سهام به بازنشستگان چقدر است؟

  قیمت فروش ۲۰۰تومان است و قیمت در بازار بورس هم در حال حاضر در همین محدوده است. البته بازنشستگان توجه داشته باشند سهام در بورس معمولا روزانه با افزایش و کاهش روبه رو است . بازنشستگان محترم باید نگاه سرمایه گذاری به سالهای اینده داشته باشند که امید است با برنامه های خوب بیمه ملت و بهتر شدن شرایط اقتصادی سهام با سوداوری خوبی همراه باشد.

 • کد بورسی بازنشستگان را از کجا میتوان دریافت کرد؟

  کد بورسی کلیه بازنشستگان توسط صندوق اخذ شده و روی برگه سهام بیمه ملت درج شده است. این کد بورسی انحصارا متعلق به بازنشستگان است و همیشه میتوانند در صورت خرید و فروش در بورس از ان استفاده کنند.

 • قیمت اسمی چیست؟

  قیمت اسمی قیمت سهم در زمان تأسیس است و بیمه ملت در زمان تاسیس در سال 84 قیمت اسمی ان 100 تومان بوده است. در واقع همه شرکت های بورسی قیمت اسمی 100 تومان دارند که هیچ ربطی به قیمت روز و وضعیت بازار ندارد و در حال حاظر قیمت سهام در همان محدوده 200 تومان است. البته قبلا هم ذکر شد که با توجه به ذات بازار سرمایه سهام روزانه با نوسان رو به رو است.

 • آیا قیمت اسمی به قیمت سهام اضافه می شود؟

  قیمت اسمی (100 تومان) هیچ ربطی به قیمت بازار ندارد و به قیمت بازار آن اضافه و یا کسر نمی شود.

جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های زیر تماس حاصل فرمائید

۸۸۵۴۰۱۴۵ – ۸۸۵۴۰۱۴۶ – ۸۸۵۴۰۱۴۷ – ۸۸۵۴۰۱۴۸ - ۸۸۵۴۰۱۴۹

ادامه

ساختمان مرکزی : تهران - خيابان دکتر فاطمی - ميدان جهاد شماره 61 ، تلفن 88954405 ، فکس : 88963602 ، شماره پستی : 1414771118
کليه حقوق اين وب سايت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است
Designed & Developed by : Behvar Design & Engineering Co